The ERJ-6ENF33R2V is a 0805 SMD package thick film chip resistor from Panasonic.
Parametrics
Characteristics: (1)Size, Power Rating: 0805, 0.1W; (2)T.C.R. Marking: ±100X10–6/℃(ppm/℃) (3R, 6R); (3)Resistance: 33.2 Ohms; (4)Tolerance: 1 %; (5)Power Rating: 0.125 Watt (1/8 Watt); (6)Temperature Coefficient: +/- 100 PPM /℃; (7)Termination Style: SMD/SMT; (8)Package / Case: 0805 (2013 metric); (9)Voltage Rating: 150 Volts; (10)Operating Temperature Range: - 55℃ to + 155℃; (11)Packaging: Reel-7; (12)Dimensions: 1.25 mm W x 2 mm L x 0.6 mm H; (13)Product: Thick Film Resistors SMD.
Features
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 ERJ-6ENF33R2V |
 Panasonic Electronic Components |
 Thick Film Resistors - SMD 0805 33.2ohms 1% Tol |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 ERJ-12NF1000U |
 Thick Film Resistors - SMD 1812 100ohms 1% Tol |
 Data Sheet |
 ERJ-12NF1001U |
 Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 1% 1Kohm, 7 inch reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax |
 Thick Film Resistors - SMD 100K OHM 1% |
 Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 1% 1Mohm, 7 inch reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax |
 Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 1% 1.07Kohm, 7 inch reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax |
 Thick Film Resistors - SMD Thick Film Chip Resistor,1812, 1/2W 1% 1.15Kohm, 7 inch reel STD;RoHS;R-Pb;260_Cmax |